Krzysztof Piotr Skolimowski


Idź do treści

O mnie

Krzysztof Piotr Skolimowski - moje życie, praca i pasje

Jestem rodowitym Warszawiakiem, od ponad 40 lat mieszkam w Wilanowie. Tu chodziłem do Szkoły Podstawowej Nr 261, potem ukończyłem VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana. Egzamin maturalny zdałem w 1980 roku, a następnie studiowałem historię na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1973 roku należałem do Związku Harcerstwa Polskiego. W roku 1978 zostałem instruktorem w Hufcu Warszawa - Mokotów im. Szarych Szeregów. Byłem m.in. Komendantem Szczepu 307 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych przy Szkole Podstawowej Nr 190 na Czerniakowie.

Pracę zawodową rozpocząłem w Szkole Podstawowej Nr 146 przy ul. Domaniewskiej jako nauczyciel historii i wychowawca klasy. W 1990 roku zostałem zatrudniony w Ministerstwie Edukacji Narodowej a następnie w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Byłem Zastępcą Burmistrza Gminy Warszawa - Wilanów i Warszawa - Wawer oraz Zastępcą Dyrektora Dzielnicy Praga Południe w Gminie Warszawa - Centrum. Po wygranym konkursie przez cztery i pół roku kierowałem Departamentem Stowarzyszeń i Spraw Socjalnych w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Obecnie jestem Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy ds. oświaty i kultury. W kadencji 1994 - 1998 byłem radnym Gminy Warszawa - Wilanów, a w kadencji 2006 - 2010 - radnym Sejmiku Mazowieckiego.

W 1986 roku ożeniłem się. Moja żona, Anna, jest filologiem klasycznym, adiunktem w Instytucie Badań Interdyscyplinarnych "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego. Mamy dwoje dzieci: Olgę Marię, lat 23, studentkę pedagogiki i Michała Mikołaja, lat 21, studenta filologii klasycznej.

Moim hobby są podróże. Na wielu skoczniach narciarskich Europy kibicowałem Adamowi Małyszowi.

GALERIA

Wśród kombatantów z mokotowskich Szarych Szeregów

Powrót do treści | Wróć do menu głównego